Ilustracija / -AUTOMOTIVE AUCTIONS
25/10/2024 u 20:40 h
Ana OstojićAna Ostojić
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

MUP za nabavku četiri gume za "audi A8" dao 20.000 eura

Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP), na čijem je čelu Danilo Šaranović, platilo je 17.240 eura bez PDV-a za servisiranje i nabavku četiri ljetnje gume i njihovu ugradnju na specijalni blind "audi A8".

"Audi A8" prethodno je oduzet u krivičnom postupku, a potom dodijeljen policijskom Odsjeku za obezbjeđenje domaćih štićenih ličnosti. Sa PDV-om, vrijednost te nabavke je 20.860 eura.

Posao između MUP-a i izabranog dobavljača, firme "Vujačić kompani", sklopljen je 22. avgusta. Prema ugovoru koji je objavljen na sajtu Elektronskog portala javnih nabavki (CEJN), garantni rok za gume je 24 mjeseca od dana njihove isporuke.

Pored nabavke guma, MUP je za ovo vozilo tražio i uslugu servisa, koja je trebalo da obuhvati motorno ulje, filter ulja, klimu, zaptivni prsten, vijak, disk pločice, kabl indikatora istrošenosti prednjih i zadnjih disk pločica, pregradni lim, kočionu tečnost, usluge servisa.

"Dan" je ranije objavio da procijenjena vrijednost tog automobila, prema nalazu procjenitelja s kraja juna ove godine, iznosi 42.000 eura. Radi se o specijalnom putničkom vozilu tipa "A8 Security 6.3 FSI W 12 QUATTRO", koje je proizvedeno 2012. godine.

Nepoznato da li je "audi" trajno oduzet

"Dan" je sredinom jula pitao podgorički Viši sud kome je ovo vozilo oduzeto, da li je predmet pravosnažno okončan i da li je u ovom slučaju došlo do trajnog oduzimanja "audija A8" registarskih oznaka PG-FN-692. Prema broju rješenja koje je ministarstvo objavilo u svom dokumentu, iz Višeg suda nam je odgovoreno da su provjerili predmet te oznake (Kris.br. 86/22) u svojoj elektronskoj evidenciji, ali da se on ne odnosi na oduzimanje pokretnih stvari, odnosno putničkog motornog vozila.

Automobil je oduzet u krivičnom postupku, a od Uprave za državnu imovinu tražio ga je MUP zbog nedostatka specijalnih vozila koja su im potrebna za obavljanje redovnih aktivnosti iz nadležnosti Odsjeka za obezbjeđenje domaćih štićenih ličnosti.

MUP traži servisera za oduzeto vozilo: Za "audi" vrijedan 42.000 gume plaćaju 20.000 eura

U informaciji ministarstva konstatovano je da je Uprava za državnu imovinu to vozilo preuzela od Specijalnog policijskog odjeljenja 13. februara 2023. godine, shodno Zakonu o oduzimanju imovinske koristi stečene kriminalnom djelatnošću, a da je rješenjem Višeg suda u Podgorici Kris.br. 86/22 od 13. septembra 2023. godine izrečena mjera bezbjednosti privremenog oduzimanja "audija".

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

neka si ti danilo,sigurnost je najvaznija a i nijesu to neke pare

Murinjo
This comment was minimized by the moderator on the site

Nebih da vam kvarim igricu ali su gume
Za blindirani auto zaista skupe.
Dobro je da nisu dobili bugati chevron
Jer zu za njega cetiri gume 120000
Slovima stodvadeset hiljada eura ;-)

ZORAN MILISAVLJEVIC
This comment was minimized by the moderator on the site

Blago nama

Acilim
This comment was minimized by the moderator on the site

sta radi danilo neznalica

djuroperovic
Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
17. mart 2025 10:03