
Na sjednici je ocijenjeno da bojkot trgovinskih lanaca ne donosi korist potrošačima, koji s pravom traže bolji životni standard, a paralelno nanosi štetu cjelokupnoj crnogorskoj privredi koja ja pokretač društvenog razvoja i čija snaga znači veći budžet za zdravstvo, obrazovanje, infrastrukturu i unapređenje kvaliteta života građana.
- Zato je neophodan hitan sastanak s predsjednikom Vlade, kako bi se što prije dogovorile i preduzele mjere za sanaciju loših trendova u poslovnom ambijentu, te stvaranju pretpostavki za očuvanje i razvoj privrede - poručeno je sa sjednice.
Na sjednici Upravnog odbora u proširenom sastavu, konstatovano je i da se crnogorska privreda ne smije stigmatizovati, niti diskriminisati.
- Relevantna analiza koju je radio tim profesora sa Ekonomskog fakulteta pokazala je da trgovina nije generator inflacije, već da je njene uzroke potrebno dodatno analizirati. Nezasluženim bojkotom i targetiranjem pojedinih trgovinskih lanaca nanosi se šteta ne samo njima, nego i svima u lancu - proizvođačima, prvenstveno domaćim, distributerima, uvoznicima, zaposlenima, a u krajnjem i državi - upozorili su iz PKCG.
Na sjednici Upravnog odbora je saopšteno da je bojkot nerazuman i da direktno pogađa privredu koja, kako tvrde, nije odgovorna za izazove koji se na ovaj način pokušavaju riješiti.
- Zbog toga je neophodno da se u najkraćem mogućem roku za zajedničkim stolom nađu predsjednik Vlade sa ministrima i predstavnici crnogorske privrede, kako bi se definisali relevantni modeli i mehanizmi prevazilaženja situacije koja negativno utiče na poslovni ambijent i može dalje uticati na našu privredu i usporiti njen rast - zaključuje se u saopštenju.