Rakočević je postavljajući pitanje o avio dostupnosti Crne Gore ministarki Maji Vukićević konstatovao da se radi o potpunom razgrađivanju avio linija u Crnoj Gori jšto je išlo u prilog razvoju aerodroma u Tirani.
Iza ovakve politike krije se smišljena namjera da se našteti Aerodromu Crne Gore, ekonomiji a sve da bi se ojačao avio konkurent. Šta su planovi i koraci strateški da se oporavi avio dostupnost Crne Gore? - pitao je Rakočević.
Ministarka Vukićević kazala je da je 43. Vlada najviše doprinijela razvoju aerodroma u Tirani.
-Odluke koje su donijete u tom periodu bile su jako loše, jer je nanijeta Šteta cijeloj Crnoj Gori. Ministarstvo saobraćaja preuzelo je niz koraka kako bi unaprijedilo avio saobraćaj - rekla je Vukićević.
Formirana je radna grupa za avio dostupnost sastavljena od predstavnika svih relevantnih institucija.
Podsjetimo, niskobudžetne aviokompanije su smanjile ili obustavile letove ka crnogorskim aerodromima, a najviše prije dvije godine, iz nekoliko ključnih razloga, a jedan od glavnih je bio povećanje aerodromskih taksi.
Još ranije ministarka saobraćaja Maja Vukićević je istakla da je ova odluka učinila crnogorske aerodrome nekonkurentnim u odnosu na aerodrome u regionu.
Jedan od razloga je I što se niAerodrom skobuxetske kompanije suočavaju sa nedostatkom aviona i posade, a značajan uticaj sui male I geopolitičke promjene i tržišni uslovi.
Na drugojs train, u rekordnoj 2019. godini tokom letnje turističke sezone, između Rusije i Crne Gore uspostavljeno je više od 50 nedeljnih direktnih letova. Ove linije su povezivale glavne ruske gradove poput Moskve, Sankt Peterburga, Jekaterinburga i drugih sa crnogorskim aerodromima u Podgorici i Tivtu. Letove su obavljale avio-kompanije kao što su Aeroflot, S7 Airlines, Montenegro Airlines i druge, čime je bila obezbijeđena značajna povezanost između dve zemlje tokom turističke sezone.
Ove letove su prekinule sankcije koje je Crna Gora, prateći spoljnu politiku Evropske, unije uvela Rusiji, zbog rata u Ukrajini.