
Vlada Crne Gore donijela je Uredba o uslovima, načinu i dinamici sprovođenja mjera agrarne politike za 2022. godinu – Agrobudzet. Sredstva opredijeljena Agrobudzetom za 2022. godinu iznose 50,9 miliona eura od čega su izdvajanja iz nacionalnog budzeta 35,9 miliona eura, što je za 33 odsto više u odnosu na prethodnu godinu, odnosno 47 odsto više u odnosu na 2020. godinu.
- Vlada je donijela Odluku o prestanku važenja Odluke o Izmjenama i dopunama Detaljnog urbanističkog plana "Rekreativno - kulturna zona na obali rijeke Morače - južni dio" u Podgorici. U donošenju Odluke pošlo se od inicijativa Inženjerske komore CG i udruženja arhitekata KANA u kojima je navedeno da je ovaj planski dokument donijet prije skoro 10 godina, pod okolnostima koje su 2015. godine problematizovane od strane zainteresovane javnosti u vrijeme izgradnje staklenog solitera visine 13 spratova. Inspektor za urbanizam je aktom od 7. marta 2016. godine utvrdio da planski dokument nije donijet u skladu sa tada važećim Zakonom o uređenju prostora i izgradnji objekata, da građevinska dozvola investitoru Normal tours nije izdata na osnovu valjane dokumentacije, da urbanističko-tehnički uslovi nijesu izdati u skladu sa planskom dokumentacijom i Zakonom. Pored ostalog, ocijenjeno je i da se ovim planskim dokumentom uvodi preizgrađenost i novogranja na štetu javnog parka, te da se ne prepoznaju objekti od značaja za graditeljsko nasljeđe, kao što je Hotel Podgorica koji je u međuvremenu dobio status nepokretnog kulturnog dobra od nacionalnog značaja- navode iz Vlade.
Radi realizacije Programa osposobljavanja za rad kod poslodavca u tekućoj godini, Vlada je Zavodu za zapošljavanje odobrila iznos od 825.105 eura iz Tekuće budzetske rezerve za 250 lica u trajanju od šest mjeseci.
Pored ostalog, Vlada je donijela Djelimični Kadrovski plan organa državne uprave i službi Vlade Crne Gore za 2022. godinu
Komentari (0)
Ostavite svoj komentar