
Optužena Sanja Lješković juče je u podgoričkom Višem sudu, pred vijećem sudije Zorana Radovića, iznijela teške optužbe na račun specijalnog tužioca Lidije Mitrović i pripadnice SPO Milijane Čukić. Ona je kazala da je optužena za zloupotrebu položaja stečajne upravnice i procjeniteljke u sklopu političke igre usmjerene protiv predsjednika Privrednog suda Blaža Jovanića. Ona tvrdi da je do njenog optuženja došlo i zbog činjenice da se našla na putu imovinskih i ličnih interesa dvije dobre prijateljice – Čukić i Mitrović.
Lješković je negirala da je počinila djelo koje joj se stavlja na teret optužnicom SDT-a, tvrdeći da sve što stoji u optužnici kao njen navodni propust nije zasnovano na zakonu i tačnim činjenicama. Lješković tvrdi da je Čukić bila inspirisana imovinskim interesima kao pripadnica SPO, te da je za svoje potrebe iskoristila poziciju i uticaj koji ima kao najbolja prijateljica tužiteljke Lidije Mitrović.
Osim toga, Lješković tvrdi da i tužiteljka Mitrović ima lični i porodični interes, koji se ogleda u činjenici da je njen rođeni brat Nikola Sjekloća nerazdvojni prijatelj sa Miloradom Martinovićem, prema kojem je crnogorska policija prekoračila ovlašćenja, a za šta je po komandnoj odgovornosti odgovarao njen suprug kao tadašnji komandant SAJ-a.
– U ovom predmetu je sve smišljeno urađeno kako bi se sprovela čistka stečajnih upravnika i sudija – tvrdi Lješković.
Izjašnjavajući se detaljno na navode optužnice, ona je kazala da je Čukić sa svjedocima i vještakom za telekomunikacije prisustvovala otvaranju njenog telefona i da joj je tom prilikom u odsustvu njenog branioca postavljala pitanja lične prirode koja nemaju veze sa predmetnim slučajem. Tvrdi i da ne može biti slučajnost što je Čukić uključena u više predmeta stečajnih upravnika koji su se našli na optuženičkoj klupi.
Lješković je rekla da se sa Jovanićem poznavala iz viđenja, jer su iz istog grada, i da ga prije početka rada u svojstvu stečajnog upravnika nije vidjela više od 20 godina.
Ona je navela da od Jovanića nije nikada dobijala bilo kakve naloge, uputstva ili instrukcije, već isključivo pisane odluke Privrednog suda. Nikakvu protivpravnu imovinsku korist, kako tvrdi, nije stekla ni za sebe ni za treća lica.
Lješković je kazala da je krajem 2021. godine imenovana da vodi stečaj u nikšićkoj kompaniji "Bas", iz čije stečajne mase treba izlučiti trosoban stan od 91 m/2 koji koristi porodica Milijane Čukić iako nema nikakav akt za njegovo korišćenje.
– Ovaj predmet su nakon izvjesnog vremena rada odbili da vode stečajni upravnici Jovan Lopušina i Nenad Amidžić jer im je, kako sam saznala, Čukić prijetila i taj stan do danas nije izlučen iz stečajne mase – navela je Lješković.
Ukazala je da se na optuženičkoj klupi našao i njen kolega Ranko Radinović, koji je bio stečajni upravnik u predmetu "Flemer stone" u stečaju, u vlasništvu porodice Milijane Čukić.
– Ta firma ima više od 700.000 eura poreskog duga, a milion prema drugim povjeriocima. Porodica Milijane Čukić je neposredno pred stečaj otuđila imovinu firme, prouzrokovala lažni stečaj, a istovremo otvorila novu firmu pod nazivom "Flemer Stone Ag" – tvrdi Lješković.
Kako je navela, putevi porodice Lješković sa porodicom Čukić ukrstili su se i u sudskom postupku u vezi sa otuđenjem lokala "Amići", gdje su Lješkovići bili suvlasnici.
– U korist Lješkovića postoji pravosnažna presuda, ali taj lokal, koji je ugovorom o poklonu prenesen na sina Milijane Čukić, još uvijek nije vraćen – kazala je Lješković.
Коментари (3)
Оставите свој коментар