/ - Foto: Portal Dan (ilustracija) (Žana Bojanić)
19/11/2021 u 15:20 h
Željka BojanićŽeljka Bojanić
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

"Kavčani" Šakovića vrebali snajperom: "Optužnica zasnovana na zakonito prikupljenim dokazima"

Zbog ovog krivičnog djela policija je traga za još najmanje tri osobe, među kojima su navodno i organizatori ove grupe, za koje se vjeruje da su visokopozicionirani članovi kavačkog klana

U podgoričkom Višem sudu održana je kontrola optužnice protiv grupe koja se dovodi u vezu sa pokušajem ubistva Milića Minje Šakovića. Ta grupa povezuje se sa kavačkim klanom.

-Optužnica u predmetu gdje je oštećeni Milić Šaković ispunjava sve uslove da bude potvrđena. Dokazi koji se nalaze u spisima predmeta nesumnjivo potvrđuju  da  postoji osnovana sumnja da je na njegovu štetu izvršeno krivično djelo a pogotovo ono najgore, protiv života i tijela, ubistvo u pokušaju. U  istrazi koja je prethodila podizanju optužnice  nisu postojali bilo kakvi propusti. SDT je na veobuhvatan način  sprovelo istragu i prikupilo sve dokaze. Takođe, svi su dokazi prikupljeni na pravno valjan i zakonit način. Sva dokumentacija koja egzistira uz prikupljene dokaze, ukazuje i potvrđuje njihovu  zakonitost a što  se posebno odnosi na dokaze prikupljene  putem međunarodno pravne pomoći. Iz  ove propratne dokumentacije koja egzistira uz prikupljene dokaze, nesumnjivo proizilazi da je svaki dokaz  zakonit. Moj konačan predlog je bion da se optužnica potvrdi i da se pređe u drugu fazu postupka- kazao je u izjavi za portal Dan advokat koji zastupa Šakovića, Damir Lekić.

image

damir lekić

- dan

Podsjećamo, Specijalno tužilaštvo podiglo je optužnicu protiv sedmočlane grupe pripadnika kavačkog klana koji je planirao likvidaciju  Šakovića.

Zbog pripreme ove likvidacije tog, policija je početkom marta uhapsila Podgoričane Aleksandra Veljovića (30) i Jovana Miranovića (41), Beograđanina Nikolu Mirića (35), Jovana Trkulju (35) iz Obrenovca i Podgoričanin Saša Stanišić. Hapšenje je izbjegao Beograđanin Zoran Lekić.

Zbog ovog krivičnog djela policija je traga  za  još najmanje tri osobe, među kojima su navodno i organizatori ove kriminalne grupe, za koje se vjeruje da su visokopozicionirani članovi kavačkog  klana.

Istraga sumnja da su članovi ove grupe planirali da iz obližnjeg stana iz snajpera ubiju Šakovića kad izađe u dvorište svoje kuće u Zagoriču, a nakon toga pobjegnu manjim automobilom i zapale ga na periferiji grada.

Pema navodima istrage, na periferiji je trebao da ih čeka motor kojim su trebali da pobjegnu do kombija. U kombi su planirali da ubace motor i tako prikriju tragove. Prema evidenciji policije, a u vezi s ovim djelom,  nekoliko bezbjednosno interesantnih osoba iz Srbije u tom periodu ušlo je u Crnu Goru. Oni s epovezuju s akavačkim klanom.

Inspektori su otkrili štek stanove za koje se sumnja da su  koristili osumnjičeni, zaplijenili automobile koje su koristili u pripremanju zločina, motor kojim su ubice trebale da pobjegnu, oružje, municiju, kriptovane telefone, falsifikovana dokumenta, novac i benzin kojim su planirali da unište dokaze.

Tokom pretresa i istrage pronađena je i snajperska vojna puška, optički nišan visoke rezolucije i municija u specijalno napravljenom bunker ispod patosnica kombi vozila koje je imalo ključnu ulogu u izvršenju ovog zločina.

Prema navodima SDT-a, ova kriminalna organizacija  formirana krajem 2020. godine na teritoriji Crne Gore i Srbije, sa ciljem da izvrše neodređeni broj ubistava.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
{"success":true,"message":null,"messages":null,"data":null,"logged_in":false}
10. april 2025 19:29