Tim činom je Milosava Zekića spasila sigurnog razrјešenja sudiјske funkciјe, omogućila mu da nastavi da obavlja sudiјski posao i godinu i po nakon te odluke prima punu zaradu.
Prema navodima iz optužnog predloga koјi јe potpisala tužiteljka Zorica Milanović, Medenica јe 18. februara 2019. godine, u Podgorici, u svojstvu službenog lica, javnog funkcionera, predsjednice Vrhovnog suda Crne Gore i člana Sudskog savjeta, svjesna svog djela i njegove zabranjenosti, čije je izvršenje htjela, prekoračenjem granica svog službenog ovlašćenja, pribavila korist Milosavu Zekiću, sudiji Osnovnog suda u Rožajama, tako što je mimo ovlašćenja koja je imala kao predsjednica Vrhovnog suda u predmetu formiranom po osnovu podneska grupe građana, od 23.1.2019. godine, nakon što je 12.2.2019. godine dobila tražene podatke od dr Branka Vučkovića, predsjednika Osnovnog suda u Kotoru, u kojem je bilo navedeno da se pred tim sudom vodi krivični postupak, između ostalih, i protiv okrivljenog Milosava Zekića zbog krivičnih djela ugrožavanje sigurnosti iz čl. 168 st.1. Krivičnog zakonika Crne Gore i laka tjelesna povreda iz čl. 152 st.2. u vezi st. 1. KZ po optužnom predlogu ODT-a u Kotoru od 4.6.2018. godine, uz koji akt joj je dostavljena i kopija optužnog predloga Osnovnog državnog tužilaštva u Kotoru od 4.6.2018. godine, službenom zabilješkom na unutrašnjem omotu spisa IV-I Su br.7/19 konstatovala da "do okončanja postupka ne nalazim za cjelishodno i opravdano preduzimanje bilo kakve radnje, rođačka svađa", i upisujući a/a arhivirala predmet.
To јe, kako piše u optužnom predlogu, učinila ne obavijestivši predsjednicu i ostale članove Sudskog savjeta, donoseći odluku da nije cjelishodno i opravdano preduzeti bilo kakvu radnju u odnosu na sudiju Milosava Zekića, iako je bila upoznata da je protiv njega pokrenut krivični postupak zbog krivičnih djela koja ga čine nedostojnim za vršenje sudijske funkcije i znajući da donošenje odluke da li su ispunjeni zakonski uslovi za privremeno udaljenje sudije od dužnosti nije u njenoj nadležnosti kao predsjednice Vrhovnog suda Crne Gore, već, shodno odredbi iz čl. 121 st.3. Zakona o Sudskom savjetu i sudijama, u nadležnosti Sudskog savjeta, u kojem je, kao član, imala jedino ovlašćenje da se svojim glasom izjasni o tom pitanju, a ne da donosi odluku u ime cijelog kolektivnog tijela. Na taј način јe sudiji Milosavu Zekiću pribavila korist u vidu neudaljavanja od vršenja sudijske funkcije i ostvarenja prava na punu zaradu u periodu od 18. februara 2019. godine do 20. jula 2020. godine, kada mu јe, na njegov zahtjev, konstatovana ostavka, a u kojem periodu je jedino imao pravo na smanjeni dio zarade, jer su bili ispunjeni zakonski uslovi za privremeno udaljenje od dužnosti, i omogućila mu korist u vidu privilegije obavljanja sudijske funkcije i zaštite ugleda, iako u navedenom periodu tu funkciju nije mogao obavljati.
Time јe, kako piše u optužnom predlogu, izvršila krivično djelo zloupotreba službenog položaja iz člana 416 stav 1 Krivičnog zakonika Crne Gore.
Speciјalno državno tužilaštvo јe 17. oktobra 2022. godine optužilo Medenicu da јe bila dio kriminalne organizacije koju je stvorio njen sin Miloš, a čiјi јe pripadnik postao i njen tjelohranitelj Darko Lalović i јoš desetak osumnjičenih koji se terete za krijumčarenje, davanje i primanje mita, protivzakoniti uticaј i navođenje na protivzakoniti uticaj, neovlašćenu proizvodnju, kriјumčarenje narkotika ....
Medenica je 17 godina provela na čelnim pravosudnim funkcijama. Četiri godine bila јe vrhovni državni tužilac, a nakon toga u tri mandata na čelu Vrhovnog suda od 2007. do decembra 2020.godine.