Foto: MN / - Foto: MN
25/05/2021 u 14:33 h
Milovan NovovićMilovan Novović
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Ubistvo Ašanina: Pantoviću produžen pritvor, Ljujić na slobodi

Velimiru Ljujiću je stavljeno na teret da je pomogao osumnjičenom Pantoviću da se udalji nakon izvršenog krivičnog djela

Vanpretresno vijeće bjelopoljskog Višeg suda jdonijelo je odluku da pritvor za još dva mjeseca bude produžen Goranu Pantoviću (34) iz Herceg Novog, rođenog Mojkovčaninu, zbog krivičnog djela ubistvo, u sticaju sa nedozvoljenim držanjem oružja.

-Pritvor je produžen na predklog Višeg državnog tužilaštva, gdje stoji da su ostali razlozi zbog kojih je i određen. To su težina djela, postojanje opasnosti da će pobjeći, te da može uticati na svjedoke zbog težine krivičnogdjela. Za drugog okrivljenog, Mojkovčanina Veselina Ljujića, nije stigao predlog o produženju pritvora od Višeg tužilaštva, tako da je Viši sud po službenoj dužnosti ukinuo njegov pritvor. Jer su prestali  razlozi zbog kojih mu je određen bio jednomjesečni pritvor. Njemu je na teret stavljeno djelo pomaganje nakon učinjenog krivičnog djela. On je pušten da se brani sa slobode-kazala je Azra Idrizović, savjetnik za odnose sa javnošću bjelopoljskog Višeg suda.

Pantović se sumnjiči da je 27. aprila oko 14 časova ubio vlasnika restorana Krstac Zorana Ašanina (65) kada je iz pištolja u njega ispalio osam hitaca, nakon čega je pobjegao. Sve se inače dogodilo u restoranu, koji se nalazi na dijelu magistralnog puta Ribarevine-Mojkovac. Kako nezvanično saznaje Dan, ubrzo nakon što su zajedno ručali u Ašaninovom motelu „Krstac“, koji se nalazi na istoimenom prevoju , dok je Mojkovčanin još sjedio za stolom, Pantović mu je pucao u leđa i glavu.

Velimiru Ljujiću je stavljeno na teret da je pomogao osumnjičenom Pantoviću da se udalji nakon izvršenog krivičnog đela.

Pantović je prilikom saslušanja u tužilaštvu iskoristio pravo da ne iznosi odbranu.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
    
Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
24. april 2025 23:35