
Zoran Brđanin jednoglasno je izabran danas na elektronskoj sjednici za direktora Uprave policije u punom mandatu, saznaje Portal Dana.
Prethodno je skupštinski Odbor za bezbjednost i odbranu dostavio Vladi pozitivno mišljenje na predlog da Brđanin bude imenovan za direktora ove institucije.
Brđanin je krajem jula saslušan pred članovima Odbora za bezbjednost i odbranu dobio podršku svih članova tog skupštinskog radnog tijela, osim predstavnika DPS-a.
On je tom prilikom kazao da bezbjednosnu situaciju u Crnoj Gori ocjenjuje kao zadovoljavajuću, iako je izazovna, a kao prioritet je označio borbu protiv organizovanog kriminala, uključujući institucionalnu i međunarodnu saradnju.
Brđanin je rođen 1976. godine u Dubrovniku.
Kao stipendista Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Crne Gore 2001. godine završio studije na Policijskoj akademiji u Beogradu sa opštim uspjehom 8,95 u toku studija i stekao visoko obrazovanje i stručni naziv diplomirani oficir policije.
Nakon stručnog osposobljavanja i rada na određeno vrijeme u Ministarstvu unutrašnjih poslova Crne Gore, od 2002. godine, odnosno od 2003. godine nalazi se u radnom odnosu na neodređeno vrijeme u Upravi policije, odnosno u Ministarstvu unutrašnjih poslova Crne Gore.
Stručno se usavršavao u Sjedinjenim Američkim Državama, Njemačkoj i Velikoj Britaniji.
Komentari (0)
Ostavite svoj komentar