Prema njihovim riječima, juče su na teritoriji Podgorice, Danilovgrada, Tuzi i Cetinja građani dobrovoljno predali policiji 34 komada oružja od čega 20 pištolja i 14 pušaka, 704 komada municije različite vrste i kalibra, 10 komada bombi, detonatorske kapisle, i određena količina baruta.
U Baru, Ulcinju, Tivtu, Kotoru, Herceg Novom i Budvi dobrovoljno je vraćeno 24 komada oružja, 2.218 komada municije različite vrste i kalibra, sedam komada bombi, i djelovi od oružja.
Na teritoriji Bijelog Polja, Mojkovca, Berana, Kolašina i Plava dobrovoljno je predato ukupno 20 komada oružja, od čega 12 pištolja i osam pušaka, 581 komad municije, tri bombe i devet okvira od oružja.
U Nikšiću, Pljevljima i Žabljaku je dobrovoljno predato osam komada vatrenog oružja od čega sedam pušaka i jedan pištolj, 78 komada municije, i jedna bomba.
- Od početka januara Upravi policije je dobrovoljno predato ukupno 1.006 komada vatrenog oružja, 31.586 komada municije, 112 komada ručnih bombi, kao i više djelova oružja i eksplozivnih sredstava - naglasili su u saopštenju.
Ponovo podsjećaju da kod građana postoji značajan broj vatrenog oružja čiji su vlasnici bili njihovi članovi porodica ili srodnici, koji su nažalost u prethodnom periodu preminuli.
- Čuvanje ovakvog oružja od strane porodice, bez obzira da li se ili nije pred nadležnim sudom spoveo ostavinski postupak, shodno Zakonu o oružju, je kažnjivo i predstavlja nelegalno oružje, sve dok eventualno neko od pravnih nasljednika ne dobije dozvolu za držanje tog oružja od Ministarstva unutrašnjih poslova. Zbog svega navedenog, ovakvo oružje je potrebno vratiti nadležnoj organizacionoj jedinici za upravne poslove Ministarstva unutrašnjih poslova, do dobijanja odobrenja za držanje oružja na ime nekog od pravnih nasljednika ili na isti način, ukoliko porodica ne želi da zadrži ovo oružje - zaključili su u saopštenju.