Potpredsjednik Vlade i ministar odbrane, Raško Konjević potvrdio je da su rad prethodnog menadžmenta Ministarstva odbrane pratili brojni medijski izvještaji i reakcije političkih subjekata koji su ukazivali na postojanje protivpravnih postupanja kojima se ugrožava zakonitost rada Ministarstva.
On je, odgovarajući na pitanje poslanice SDP-a Draginje Vuksanović Stanković kazao da je posebnu pažnju posvetio njenoj tvrdnji da su rad bivše ministarke odbrane, Olivere Injac, pratile i brojne optužbe o diskriminatorskom ponašanju i progonu onih koji se izjašnjavaju kao Crnogorci, te da se u nekoliko slučajeva može steći utisak o takvom postupanju i to na način što su se koristile zakonske odredbe o bezbjednosnim smetnjama.
„To je dovodilo do prekida radnog odnosa pojedincima na, najblaže rečeno, čudan način“, istakao je Konjević, naglašavajući da je nadležna Komisija za žalbe poništila takva rješenja kao nezakonita, a da će on naložiti izradu novih procjena, budući da se uvidom u one koje su bile osnov za prekid radnog odnosa, mogao steći utisak o političkom motivu.
„Svi oni koji su iskoristili pravne ljekove a nadležni utvrde nezakonitosti u dostavljenim rješenjima, biće vraćeni na posao“, naglasio je ministar Konjević, dodajući da su u tom periodu pokrenuti pravni postupci pred nadležnim institucijama kojima se zahtijeva utvrđivanje odgovornosti rukovodnog kadra Ministarstva odbrane za donošenje odluka koje su u suprotnosti sa Ustavom i zakonima Crne Gore.
„SDT je dostavilo Skupštini zahtjev za skidanje imuniteta za vođenje postupka protiv bivšeg starješine organa. SDT je u nekoliko navrata tražio dokumentaciju koju je Ministarstvo redovno dostavljalo“, kazao je Konjević, zaključujući da je neophodno prepustiti nadležnim pravosudnim organima da sprovedu zakonom predviđene postupke.