Boris Mugoša / - EVROPSKI SAVEZ
25/02/2025 u 10:18 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

Mugoša traži saslušanje na temu mentalnog zdravlja

Šef poslaničkog kluba SD-a Boris Mugoša podnio je inicijativu da se održi skupštinsko saslušanje nadležnih povodom problematike mentalnog zdravlja, u svijetlu upozoravajućih i zabrinjavajućih nalaza Revizije uspjeha Uspješnost realizacije aktivnosti predviđenih Strategijom zaštite i unaprjeđenja mentalnog zdravlja u Crnoj Gori.

- Navedenom Revizijom DRI je utvrđeno da je realizacija aktivnosti predviđenih Strategijom zaštite i unaprjeđenja mentalnog zdravlja na niskom nivou, odnosno da je realizovano svega 15% aktivnosti u odnosu na visok procenat nerealizovanih aktivnosti od 76% i 9% djelimično realizovanih. Aktivnosti, koje su ocijenjene kao realizovane nijesu imale značajni efekat na unaprjeđenje mentalnog zdravlja- navodi se u saopštenju.

DRI: Ministarstvo preciznije da formuliše ciljeve u oblasti zaštite mentalnog zdravlja

Mugoša ukazuje da je u maju 2023. godine na njegovu inicijativu održano saslušanje, gdje se diskutovalo i o mentalnom zdravlju kod djece i donijeti su odredjeni stavovi ali je očigledno malo urađeno po tom pitanju.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (0)

Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
28. mart 2025 16:34