- Groteskno je da osoba koja je više godina bila predmet kontroverzi, a potom osumnjičena za zloupotrebu službenog položaja, uhapšena, na kraju i pritvorena, do sada ostala direktorica najvažnijeg vansudskog mehanizma borbe protiv korupcije - navodi se u saopštenju.
Ističu da je Perović od sebe gradila kontroverznu ličnost suspendujući sindikalce ASK-a iz kućnog pritvora, te zahtjevajući telefon u vrijednosti 1470 eura, zatamnjena stakla i civilne tablice na službenom automobilu i nikada ne donoseći odluku o milionskoj kolekciji Đukanovićevih satova.
- Tako je, umjesto da sprečava korupciju, Perović postala njen simbol, a i sama pod sumnjom da je počinilac djela protiv kojih bi trebalo da bude najglasniji borac - navode iz PES-a.
Kako su istakli, sjelovanje Perović i samopouzdana istrajnost u branjenju sebe od neodbranjivih zloupotreba, primjer je modus operandija DPS-ovih inkriminsanih kraka u institucijama sistema.
- Politički cilj izgradnje institucija koje imaju integritet, ostvariv je jedino sistematičnim pristupom izbora najkvalitetnijih ljudi koji, pored stručnih referenci, uživaju visok stepen društvenog povjerenja i demonstriraju odgovornost i transparentnost u radu. ASK od osnivanja, nikada nije uspjela da izgradi kredibilitet uspješnog i nepristrasnog antikorupcijskog mehanizma, te smjena direktorice mora biti prekretnica da se i ova institucija uključi u beskompromisnu borbu protiv visoke korupcije koju sada predvode VDT i GST - navodi se u saopštenju PES-a.