foto: Ambasada Britanije / -foto: Ambasada Britanije
01/06/2022 u 20:37 h
DAN portalДАН портал
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

U Podgorici proslavljen rođendan Kraljice Elizabete II: Ojačati savez Velike Britanije i Crne Gore

Medoks je istakla da im je Crna Gora bitna, a u vrijeme kada vide da se rat vraća u Evropu, još je važnije da ojačamo naše saveze i izgradimo zajednički napredak

Britanska ambasada je večeras upriličila proslavu platinastog jubileja vladavine britanske Kraljice Elizabete II i njen 96. rođendan, koji se slavi kao nacionalni praznik Ujedinjenog Kraljevstva.

Britanska ambasadorka Karen Medoks je večeras na svečanom prijemu dočekala goste iz politike, biznisa, diplomatskog kora, odbrane, nevladinog sektora, medija, akademike, umjetnike i stipendiste Čivning programa britanske vlade. Na proslavi ovog važnog jubileja, ambasadorka Medoks je rekla da kraljica Elizabeta II vlada već 70 godina, duže od bilo kog drugog monarha u britanskoj istoriji.

image

foto: Ambasada Britanije

-foto: Ambasada Britanije

 - Ona je najveća britanska diplomatkinja, osnažila je prijateljske veze između Ujedinjenog Kraljevstva i ostatka svijeta, a u vremenima neizvjesnosti i promjena bila je svetionik stabilnosti u Ujedinjenom Kraljevstvu i u svijetu. I sama je posjetila Crnu Goru prije tačno 50 godina, rekla je u svom govoru ambasadorka Medoks.

image

foto: Ambasada Britanije

-foto: Ambasada Britanije

Kako je istakla, Crna Gora im je bitna, a u vrijeme kada vide da se rat vraća u Evropu, još je važnije da ojačamo naše saveze i izgradimo zajednički napredak.

 - Britanska vlada je zahvalna na čvrstoj podršci vrijednostima NATO-a koju vidimo u Crnoj Gori. Crna Gora se pridružila zemljama koje preuzimaju odgovornost da teže novoj eri mira, bezbjednosti i boljitka, dodala je ambasadorka Medoks.

image

foto: Ambasada Britanije

-foto: Ambasada Britanije

Predsjednik Crne Gore Milo Đukanović se obratio gostima i rekao da su danas, nezavisna i suverena Crna Gora i Ujedinjeno Kraljevstvo prijatelji, partneri i saveznici u NATO, obostrano posvećeni učvršćivanju i produbljivanju međudržavnih veza, jačanju povjerenja i afirmaciji i odbrani zajedničkih vrijednosti.

 - Ohrabruje da Ujedinjeno Kraljevstvo, i nakon bregzita, jednako snažno nastavlja da podržava demokratske i reformske procese u Crnoj Gori i njenu evropsku budućnost. Uvjeren sam da su pred nama godine novih uspjeha i plodne saradnje. U ime građana Crne Gore upućujem najsrdačnije čestitke Ujedinjenom Kraljevstvu na ovom velikom jubileju, uz najbolje želje za dobro zdravlje njenog veličanstva, napredak Ujedinjenog Kraljevstva i blagostanje svih njenih naroda, rekao je predsjednik Đukanović.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (0)

Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
16. mart 2025 16:44