
Britanska ambasada u Podgorici podržaće jačanje ženskog aktivizma u Crnoj Gori, saopšteno je nakon sastanka ambasadorke Velike Britanije Karen Medoks sa članicama Ženskog kluba Skupštine i predstavnicama ženskih foruma političkih partija.
Iz Britanske ambasade u Podgorici saopšteno je da je na sastanku razgovarano o ženskom političkom aktivizmu u Crnoj Gori.
Navodi se da je sastanak bio povod za razgovor na temu trenutnog nivoa aktivizma i učešća u javnom životu, kao i o percepcijama žena o mogućnostima uključivanja u javni život.
- Na sastanku je takođe najavljena intenzivirana podrška Britanske ambasade Podgorica kroz Vestminstersku fondaciju za demokratiju ženskim forumima političkih partija, kao i bliža saradnja sa Ženskim političkim klubom u Skupštini- kaže se u saopštenju.
Medoks je učesnicama skupa poručila da kao žene na pozicijama autoriteta, imaju odgovornost da sebe učine vidljivima i pokažu društvu da je normalno imati žene na rukovodećim pozicijama.
One, kako je navela, treba da inspirišu sljedeću generaciju djevojčica i osiguraju da sljedeća generacija dječaka odrasta sa uravnoteženijim pogledom na rodne uloge.
- Upravo to rade inspirativne članice Ženskog poslaničkog kluba- dodala je Medoks.
Ona je ocijenila da je to zaista impresivna grupa, jer se vidi kako članice različitih stranaka, koje se nalaze na svim pozicijama spektra političkih podjela, razgovaraju o rješavanju zajedničkih pitanja.
- Ovo je izvanredan primjer kako politički dijalog između stranaka može biti efikasan u Crnoj Gori i bilo bi sjajno vidjeti da se to dešava i šire- kazala je Medoks.
Kako je saopšteno, programska menadzerka Vestminsterske fondacije za demokratiju, Ana Milutinović, održala je prezentaciju o nalazima istraživanja o ženskom političkom aktivizmu u Crnoj Gori.