
Bivši radnici preduzeća "Simon vojaž", koje se bavilo prevozom putnika, poručili su juče da su, nakon uvođenja stečaja od prije više od godinu dana, primorani da preuzmu tu firmu u svoje ruke. Kazali su da su zbog brojnih zloupotreba koje su se dešavale tokom stečajnog podstupka spremni da zaposjednu imovinu preduzeća kako bi je spasili od dalje devastacije i kako bi ostvarili svoja zaostala potraživanja. Njihova reakcija uslijedila je nakon hapšenja stečajnog upravnika Saše Zejaka, kog su ranije optuživali da namjeno odugovlači prodaju preduzeća i da na taj način želi da obezvrijedi raspoloživu imovinu s namjerom da je neko kupi po niskoj cijeni.
-Poslije svega što se izdešavalo mi nemamo vremena za čekanje. Jednostavno nakon hapšenja stečajnog upravnika i drugih povezanih lica mi smo se definitivno uvjerili da je neko smišljeno nastojao da, kroz brojne licitacije, obezvrijedi imovinu Simon vojaža i da je na kraju proda po nekoj mizernoj cijeni. Preostalo nam je da zajedno sa određenim prevoznicima prema kojima Simon vojaž ima obaveze iz ranijeg perioda, zaposjednemo imovinu preduzeća i pokušamo da organizujemo prevoz putnika. To je, izgleda, jedini način da ostvarimo zaostala potraživanja i spasimo firmu od potpunog uništenja – naveo je predstavnik radnika Nenad Radičević.
Šesta licitacija za prodaju beranskog autoprevoznog preduzeća u stečaju "Simon vojaž", održana je sredinom prošlog mjeseca u prostorijama Privrednog suda u Podgorici, po početnoj cijeni od 704.068,89 eura. Međutim, do prodaje imovine pomenutog preduzeća nije došlo, iako je njen početna vrijednost na prvoj licitaciji iznosila 2.346,896 eura.
Poslije svega radnici traže da se poništi kompletan stečajni postupak.
-Tražimo da se poništi stečajni postupak i da se ispita kako je stečajni upravnik mogao u međuvremenu da daje na raspolaganje imovinu preduzeća određenim licima. Takođe, tražimo da se konačno provjere svi tokovi novca u periodu dok je preduzeće radilo i da se ispita kako je njegov vlasnik Mehmed Adrović stekao ličnu imovinu - kazao je Radičević.
Radnici podsjećaju da tri godine nijesu primali plate, i da im za taj period nijesu uplaćivni doprinosi za penzijsko i zdravstveno osiguranje. Navode da su sada primorani da se sami izbore za naplatu dugovanja.
-Štrajkovali smo godinu dana i izdejstvovali uvođenje stečaja misleći da je to rješenje. Međutim, vidjeli smo da imamo "stečajnu mafiju" i da jedino mi možemo ovo preduzeće da vratimo na noge –poručili su radnici.
Коментари (0)
Оставите свој коментар