Иако локална управа на годишњем нивоу троши више од 300.000 еура за набавку асфалтне смјеше, на простору општине не постоји постројење за производњу асфалта, односно такозвана асфалтна база. Асфалт се некад производио у Пљевљима и практично последње тоне су произведене прије шест година. Испорука је извршена од стране "Вектре Јакић", а потом је уследила продаја производног система, услед лошег пословања компаније. Асфалтна база на подручју каменолома Бушње не датира из времена када је компанија "Вектра" покуповала неколико пљеваљских предузећа. Поменуто постројење је постајало још осамдесетих година прошлог вијека. Асфалт је прво производило локално предузеће "Брезница", а потом је асфалтна база прешла у руке "Грађевинара". Током 2008. године "Вектра" купује "Грађевинар". У првим годинама "Вектра" модернизује производњу асфалтне смјеше, да би потом дошло до обуставе производње и распродаје система. Тренутно је, према урбанистичким плановима, локација асфалтне базе једино означена у каменолому Бушње, али је тамо нема. У локалној управи наводе да другу локацију може једино да одреди ресорно министарство, односно Влада Црне Горе.
-Неку другу локацију за такозвану асфалтну базу може одредити Влада Црне Горе и тај дио посла није у надлежности локалне управе, казала нам је секретарка за уређење градског грађевинског земљишта Мира Чоловић.
Из локалне управе тврде да је само у овој години за набавку асфалта потрошено око 312.000 еура. Асфалт је допреман или се његово допремање очекује, најчешће, из Штитарице, односно с подручја мојковачке општине.
-Што се тиче Службе за развој и изградњу, ми смо у овој години утрошили или ћемо утрошити око три и по хиљаде тона асфалта.Свака тона асфалта кошта 85 еура, каже директор поменуте службе Ненад Рубежић.
Он наводи да и Секретаријат за комуналне послове, путеве и воде издваја значајна средства за набавку асфалта, јер се преко њега врши асфалтирање сеоских путева.
-Преко тог Секретаријата врши се набавка око три хиљаде тона асфалтне смјеше. Када се саберу овогодишња издвајања за асфалт, локална управа је потрошила или ће потрошити око 312 хиљада еура, казао је Рубежић.
Чуди да се нико од привредника није досјетио да на локацији у каменолому Бушње постави постројење асфалтне базе.