Dragan Stojković / EPA-EFE-FOTO: EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF
16/06/2024 u 23:42 h
Slušaj vijest

Stojković: Ovaj tim može mnogo i to ćemo pokazati

Srbija je izgubila prvi meč na Evropskom prvenstvu od selekcije Engleske sa 0:1, ali svojom partijom nije razočarala

Imali su izabranici Dragana Stojkovića period dobre igre, prvenstveno se to odnosi na drugo poluvrijeme, ali ne znanja i sreće da to pretvore u pozitivan rezultat.

-Naš plan je bio da pobijedimo večeras. Djelovali smo moćno na terenu, nismo se uplašili osim u prvih 15 minuta kada smo svjesno dali loptu Englezima.  Stajali smo dobro u defanzivnoj zoni, ali mislim da su i promjene u drugom poluvremenu donijele na mirnoći u pas igri i natjerali smo Engleze da se brane. Mislim da treba da budemo ponosni, osim na rezultat, ali šta da radimo. Idemo dalje, nemamo čega da se stidimo. Naš tim može mnogo i to ćemo na sledećoj utakmici pokazati – rekao je selektor Srbije Dragan Stojković za „Arenu sport“ nakon utakmice.

Na pitanje zašto u startnoj postavi nije bilo kapitena Dušana Tadića, Stojković je odgovorio:

Zašto Tadić nije bio starter?

- Želio sam da ga poštedim, znao sam da će drugo poluvrijeme biti odlučujuće. Želio sam ga sa svježim nogama i to je to. Opet kažem, pokazali smo da možemo da igramo hrabro protiv Engleske koja je favorit na ovom šampionatu. Nadam se da ćemo imati više sreće u sledećoj utakmici – poručio je Stojković.

25. jun 2024 21:25