Matić ponovo strijelac / -FOTO: FSCG
03/04/2024 u 16:58 h

Dečić slavio u Bijelom Polju, Arsenal bolji od Rudara

Fudbaleri Dečića, barem nekoliko sati, provešće kao lideri „Meridianbet“ 1. CFL

Tuzani su danas u meču 28. kola domaćeg elitnog karavana pobijedili u Bijelom Polju ekipu Jedinstvo France sa 2:0 i tako upisali drugi uzastopni trijumf. Goste je u vođstvo, svojim sedmim golom u ovoj polusezoni, doveo Bojan Matić u 21. minutu, a pobjedu je na samom početku drugog dijela potvrdio Andrej Bajović.

Pobjedu je ostvario i Arsenal, koji je na svom terenu sa 4:2 savladao Rudar i tako Pljevljake ostavio na samom začelju. Gosti su poveli u 22. minutu golom Bulatovića, četiri minuta kasnije Luka Maraš je izjednačio, a do odlaska na odmor Tivćani su postigli još dva gola. Kordić je pogodio u 31, a Luka Maraš u 43. minutu donio veliku prednost svome timu. Pljevljaci su se preko Bizmarka Apije vratili u život u 75. minutu, ali je sve dileme oko pobjednika otklonio Milić, u trećem minutu nadoknade vremena.

Rezultati

Jedinstvo-Franca - Dečić AdmiralBet 0:2 (Matić 21, Bajović 46)

Arsenal - Rudar 4:2 (Maraš 26, 43, Kordić 31, Milić 90+3 - Bulatović 22, Apija 75p)