06/04/2024 u 18:20 h
D.K.D.K.

Leverkuzenu šampanjac na hlađenju, Hajdenhajm okrenuo Bajern

Bundesliga će već u narednom kolu vjerovatno dobiti novog šampiona

Bajer Leverkuzen je osvojio i Berlin, golom Florijana Virca iz penala u osmom minutu nadoknade prvog poluvremena slavio protiv Uniona i već u narednom kolu će protiv Verdera imati priliku da proslavi prvu i istorijsku titulu. Na "Baj areni" sprema se velika fešta.

Što će "aspirindžije" kojima je šampanjac već na hlađenju na pet kola do kraja imati priliku da slave mogu da zahvale Bajernu, koji se obrukao u Hajdenhajmu i dozvolio istoimenom domaćinu da nakon dva gola minusa u prvom povremenu režira veliki preokret u nastavku.

Važnu pobjedu ostvario je Lajpcig na gostovanju u Frajburgu u borbi za Ligu šampiona i izjednačio se sa Borusijom Dortmund na četvrtoj poziciji, s tim da "milioneri" tek treba da odigraju meč protiv Štutgarta.

Cijelom plijenu radovali su se Keln i Majnc pred svojim navijačima i sačuvali nadu da mogu do opstanka.

Rezultati 28. kola (danas): Hajdenhajm – Bajern 3:2 (0:2) (Zesa 50, Klajndinst 51, 79 – Kejn 38, Gnabri 45), Keln – Bohum 2:1 (0:0) (Tiges 90+1, Valdšmit 90+2 – Paslak 53), Union Berlin – Bajer Leverkuzen 0:1 (0:1) (Virc 45+8 p), Majnc – Darmštat 4:0 (1:0), (Hanhe-Olsen 33, Gruda 60, Li 80, 84), Frajburg – Lajpcig 1:4 (0:3) (Grifo 59 – Haidara 2, Openda 18, 44, Šeško 54), Dortmund – Štutgart (18.30).

01. maj 2024 23:53