Sa meča u Pireju / -FOTO: WWW.EUROLEAGUE.NET
02/05/2024 u 20:41 h

Olimpijakos razbio Barselonu i izborio majstoricu

Košarkaši Olimpijakosa pobijedili su Barselonu u četvrtom meču četvrtfinala Evrolige

Ekipa iz Pireja je slavila sa je sa ubjedljiv 92:58 i tako izborila majstoricu.

Imala je Barselona kontrolu prve četvrtine, imali su u jednom trenutku i sedam razlike,  ali je Olimpijakos uspijevao da sustigne rezultat i da smanji na samo minus dva do kraja dionice. Na startu druge četvrtine, Olimpijakos uzima stvari u svoje ruke, posle trojke Larencakisa bilo je 28:23, dobili su gosti i nesportski faul, a posle serije 7:0 domaćih na početku druge deonice morali smo na minut odmora. I Milutinov je pogodio i dominirao pod obručem, a grčki tim je potom napravio seriju od 17:0. Ta serija je prekinuta od strane Džabarija Parkera, ali je Petrušev blistao i posle njegovog zakucavanja bilo je 43:27, a vrlo brzo bilo i plus 19 za crveno-bijele.

U trećoj četvrtini Barsa je imala bljesaka, ali samo na kratko, a čini se da je tačku na ovaj meč stavio Papanikolau sa tri uzastopne trojke krajem treće četvrtine. Olimpijakos je imao ogromnih +25 pred ulazak u poslednju četvrtinu. Na kraju je ti bilo rutina i ubjedljivih 92:58.
08. maj 2024 01:14