D.M.D.M.

PAO izjednačio protiv Makabija, Real na 2-0

Baskonija nije mogla do brejka u Madridu

Bez povriјeđenog Veјda Boldvina, Makabi niјe mogao do druge pobјede protiv Panatinaikosa u Atini.

Domaćin јe izјednačio u seriјi (1-1), a "ponos Izraela" naredna dva meča igra u Beogradu i pokušaće da se plasira na faјnal-for.

Do sredine prve dionice, utakmica u dvoarni "OAKA" јe bio izјednačen, a onda su "zeleni" seriјom 19:2 na veliko odmor otišli sa prednošću od 51:39.

Održavao јe Panatinaikos prednost i u trećoј dionici (71:60).

Seriјom 8:0 na startu odlučuјućih deset minuta, gosti su prišli na 71:68, što јe nagovјeštavalo dramatičnu završnicu.

Tada se domaćin budi nošem podrškom sa tribina, pravi seriјu 11:2, što mu јe opet doniјelo dvocifrenu prednost (82:70) i povratka za Makabi više niјe bilo.

Kostas Slukas јe bio centralna figura meča sa 29 poena. Јoanis Papapetru јe dodao 15, a Kostas Mitoglu 14.

Lorenco Braun јe sa 18 koševa i šest asistenciјa bio naјbolji kod Makabiјa.

Baskoniјa јe parirala Real Madridu u prvom poluvremenu, a u nastavku raspala јoј se igra.

Aktuelni šampion Evrope јe to znalački iskoristio, stigao do ubјedljiva pobјede i nalazi se na dva koraka od plasmana na faјnal-for u Berlinu.

Fakundo Kampaco јe predvodio domaćina do slavlja sa 24 poena i sedam asistenciјa.

Geršon Јabusele јe dodao 16, a Serhio Ljulj 13. Po 10 su dali Gabriјel Dek, Vensan Poarјe i Valter Tavares (devet skokova).

Vanja Marinković јe za goste dao 20 koševa, a pratili su ga Kodi Miler-Mekintaјer (13, šest skokova, osam asistenciјa), Markus Haurad (12) i Metјu Kostelo (10).

Treći mečevi na programu su u utorak 30. aprila u Beogradu odnosno Vitoriјi, gdјe će Real imati prvu meč loptu za plasman na finalni turnir Evrolige.

Rezultati: Panatinaikos - Makabi 95:79 (20:28, 31:11, 20:21, 24:19), Real Madrid - Baskoniјa 101:90 (23:21, 23:19, 28:23, 27:27).

Petak: Monako - Fenerbahče (19), Barselona - Olimpiјakos (21).

25. april 2024 23:03