D.M.D.M.
i na WhatsUp kanalu

Srbija ubjedljiva protiv Japana

Posljednju provjeru pred OI, "orlovi" će imati u ponedjeljak veče (20) protiv Grčke

U pretposljednjoј provјeri pred početak Olimpiјskih igara, košarkaši Srbiјe su upisali pobјedu u duelu sa Јapanom - 119:100 (33:23, 26:29, 32:18, 28:30).

U sastavu nije bio Dejan Davidovac, ali je Svetislav Pešić vratio Bogdana Bogdanovića i Nikolu Jovića.

Posebno raduje povratak Jovića, koji je propustio sve dosadašnje pripremne utakmice, a nije putovao ni u Abu Dabi.

Odlično je počela Srbija sa 7:0 i to posle trojke Ognjena Dobrića i Filipa Petruševa, koji je pogodio oba slobodna bacanja.

Ipak, probudili su se Japanci i izjednačili na 12:12 posle pogotka Rui Hačimure.

Potom je usliјedila serija Srbije 11:0. Održavali su "orlovi" dvocifrenu prednost i tokom druge četvrtine.

Iako je Srbija imala 16 poena prednosti (44:28), Japan je uspio da se vrati u meč i to odličnim šutem za tri poena, pa je pred kraj druge četvrtine rezultat bio 56:52.

Srbija je drugo poluvriјeme počela serijom 14:2 za 73:54 i to kraјa dilema oko pobјednika niјe bilo.

Nikola Јokić јe dao 18 poena, Petrušev 17, Bogdanović 15, Dobrić 14, a Vasiliјe Micić 12.

08. septembar 2024 01:59