Drugi poraz Tivćana / -FOTO: RADIO TIVAT
08/02/2024 u 20:53 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Sutjeska slavila u derbiju nad Teodom

Nikšićani nanijeli drugi ovosezonski poraz Tivćanima - 89:84 (23:25, 15:22, 26:19, 25:18) i sada su jedina ekipa sa samo jednim porazom u ligi

U derbiju dosadašnjeg dijela domaćeg košarkaškog šampionata, u duelu ekipa koje su imale po samo jedan poraz - Sutjeske i Teoda, uspješniji su bili Nikšićani. Nakon velike i neizvjesne borbe Sutjeska je slavila rezultatom 89:84 (23:25, 15:22, 26:19, 25:18).

Pobjednik je odlučen u samom finišu - na 1.38 prije kraja Tivćani su vodili 84:80, ali do kraja nijesu uspjeli da ubace nijedan, a primili su devet poena, pa je drugi ovosezonski poraz bio neizbježan.

Imaju za čim da žale igrači trenera Dušana Dubljevića, pošto su u većem dijelu meča imali vođstvo, koje je išlo i do 12 poena u drugoj četvrtini (45:33), a u poslednja dva minuta su ušli sa plus pet (83:78).

Meč viner je bio Stefan Mitrović, koji je od 13 poena pet ubacio u poslednjem minutu, a imao je i deset asistencija. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Filip Barović i Vladimir Tomašević sa po 18 poena, 14 je ubacio Nikola Kočović a 11 Pavle Đurišić.

U ekipi iz Tivta dvocifreni učinak imalo je pet igrača - Amerikanac Tarik Kul sa 21, Nikola Tadić sa 15, Uroš Ilić sa 14, Petar Kusovac su 11 i Elvis Čekić sa 10 poena.

02. maj 2024 18:02