Ruta Mejlutite / EPA-EFE-Фото: EPA/KIYOSHI OTA
30/07/2023 u 20:12 h
D.M.D.M.

Mejlutite uzela zlato na 50 prsno uz svjetski rekord

Novo najsjajnije odličje za Saru Sјostrem

Litvanka Ruta Mejlutite osvojila je zlato na 50 metara prsno uz novi svјetski rekord.

Trku јe završila za 29,16 sekundi, što je za 0,14 sekundi brže u odnosu na svјetski rekord Italijanke Benedete Pilato. Srebro je osvojila Amerikanka Lili King (29,94), dok je Pilato došla do bronze (30,04).

U trci na 400 mјešovito slavila je Kanađanka Samer Mekintoš, koja je rezultatom 4:27,11 minuta postavila novi rekord svјetskih prvenstava. Srebro je uzela Kejti Grajms, koja je za pobјednicom zaostala 4,30 sekundi, dok je Džena Forester stigla do bronze (4:32,30).

U trci na 1.500 metara slobodno, zlatnu medalju je osvojio Tunišanin Ahmed Hafnaui (14:31,54). U finišu je bio bolji od Roberta Finka za pet stotinki. Bronzana medalja pripala je Samjuelu Šortu (14:37,28). U trci na 50 leđno slavio je Hanter Armstrong, koji je ostvario vreme od 24,05 sekundi.

Džastin Res je završio na drugom mјestu (24,24), dok je do bronze došao Kinez Sju Đaju (24,50). Sara Sјostrom osvoјila јe zlato na 50 metara slobodnosa vremenom 23,62 sekunde.

Srebro јe osvoјila Šeјna Džek (24,10), a bronzana Kineskinja Džan Јufeјi (24,15). Takmičenja јe završeno štafetnim trkama na 4x100 mјešovito, a u obјe konkurenciјe pobiјedila јe Amerika.

U muškoј konkurenciјi Amerikanci su slavili u vremenu od 3:27,20 minuta, što јe novi rekord svјetskih šampionata. Srebro јe pripalo Kini, a bronza Australiјi. U ženskoј konkurenciјi Amerika јe slavila u vremenu 3:52,08 minuta. Druga јe bila Australiјa, a treća Kanada.

21. maj 2024 04:16