On je podsjetio da je rekosntrukcija Željezničke stanice trajala dvije-tri godine, ali da ne znamo šta je sve u sklopu toga urađeno.
- Znamo šta je epilog, ali da bi se došlo do odgovora na pitanje ko je kriv, ima puno učesnika u zanatskom smislu. Rađeno je po projektu, odabran je izvođač po nekoj ponudi, nadzor je to trebalo da iskontroliše i to je trebalo da se preda naručiocu sa upotrebnom dozvolom. To su četiri osnovna koraka, a na svakom je neko mogao da pogriješi - objasnio je Opsenica, prenosi RTCG.
On je zaključio da ne postoje relevantne informacije na osnovu kojih bi neko mogao da kaže s većom tačnošu zbog čega se danas desila nesreća i ko je za to odgovoran.
- Ovo je znak, kao što je znak bio i ‘Ribnikar’ i šta smo nakon toga promijenli – ništa. A spisak onoga šta bi trebalo da uradimo kako se ovakve nesreće ne bi ponavljale je neograničen i instant rešenja ne postoje -zaključio je Opsenica.
Ministar za infrastrukturu Goran Vesić rekao je da nadstrešnica Željezničke stanice u Novom Sadu, nije rekonstruisana, što se, kako kaže, može vidjeti iz građevinske dozvole.
- Ovaj dio stanice nije rekonstruisan i to možete da vidite iz građevinske dozvole, da se utvrdi ko je mogao da kaže da je bezbjedno i da nije potrebna rekonstrukcija, ali tačno je da nadstrešnica nije rekonstruisana - rekao je Vesić.
Ministar je izjavio saučešće porodicama nastradalih i poručio da je sada najvažnije da MUP spase ljude koji se eventualno nalaze ispod ruševina, a u narednim danima tražiće se i utvrditi odgovornost „svakog ko je je odgovoran za ugrožavanje bezbjednosti i zašto nadstrešnica nije rekonstruisana“.
- Ne mogu da vam dam više detalja, razumjećete, nadam se da se ovo nikada neće ponoviti, kada se završi akcija spasavanja da se utvrdi odgovornost svih, zašto i ovaj dio stanice nije rekonstruisan - poručio je Vesić.
Podsjećamo, 13 osoba je stradalo u urušavanju nadstrešnice Željezničke stanice u Novom Sadu, više od 30 povrijeđeno. Akcija spašavanja je u toku.