Jelena Perović i advokat Nikola Martinović / - ŽELJKA BOJANIć
19/09/2025 u 07:07 h
Ana OstojićAna Ostojić
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Nastavlja se suđenje Jeleni Perović: Saslušavaju i zaposlene

U podgoričkom Višem sudu danas će biti nastavljeno suđenje bivšoj direktorici Agencije za sprečavanje korupcije (ASK) Jeleni Perović i njenoj pomoćnici Nini Paović, koje se terete za zloupotrebu službenog položaja i falsifikovanje službene isprave.

Suđenje bi trebalo da bude nastavljeno izvođenjem pisanih dokaza i saslušanjem svjedoka. 

Prema saznanjima "Dana", zasad je devetoro zaposlenih u ASK dobilo poziv, od kojih će četvoro, prema nezvaničnim informacijama, biti saslušano danas. U nastavku postupka trebalo bi da bude saslušano ukupno 16 zaposlenih, koji su iskaze dali i pred Specijalnim državnim tužilaštvom (SDT).

Na prethodna dva ročišta odbranu su iznosile Perović i Paović, negirajući krivicu i optužbe SDT-a. One su ranije kazale da ne osporavaju nijedan akt koji su potpisale i da su sva donijeta rješenja u skladu sa zakonom i ovlašćenjima koja su imale.

Suprotno optužbama SDT-a, tvrde da su im varijabile i naknade za prekovremeni rad isplaćivane zakonito, da su bile na svakom službenom putu za koji postoji faktura, te da su u službenim telefonima ASK koristile kartice (brojeve) svojih srodnika i bliskih prijatelja, u namjeri da izbjegnu mjere nadzora, kojima su, kako tvrde, nezakonito bile podvrgnute.

– Telefoni i putovanja bili su politički prijemčivi kako bi mi se urušio integritet, i to je jedini razlog zašto je došlo do optuženja – kazala je ranije Perović.

Pred sudijom Simom Rašovićem pričale su o pritiscima kojima su bile izložene tokom svog rada, između ostalih i od dijela zaposlenih za koje vjeruju da su bili u sprezi za kriminalnim strukturama.

Perović i Paović koristile brojeve telefona roditelja da izbjegnu mjere nadzora

 

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
06. decembar 2025 01:49