
Iako ministri zdravlja konstantno obećavaju da će graditi stanove za medicinsko osoblje u Pljevljima, poslednji stanovi za zdravstvene radnike u toj opštini podijeljeni su sada davnih osamdesetih godina prošlog vijeka, dakle prije skoro tri i po decenije. Naime, poslednjih godina prilikom svake rasprave oko položaja medicinskog osoblja davana su obećanja da će se stanovi graditi, ali od tih obećanja dosada nije bilo ništa. Najdalje u obećanjima otišao je bivši ministar zdravlja Kenan Hrapović, koji je uz izgradnju stanova na lokaciji Mali logor obećao i gradnju novog bolničkog objekta. Naravno, ni od tog obećanja nije bilo ništa, a ispostavilo se da je Hrapović obamunuo javnost i kada je u pitanju projekat za bolnički objekat, jer je tvrdio da projekat postoji, a kada je 2020. otišao sa funkcije utvrđeno da tog projekta nema. Njegova naslednica Jelena Bojović Borovinić je, prema tvrdnjama zaposlenih i sindikalaca u Opštoj bolnici u Pljevljima, ubrzala proces za dobijanje parcele za izgradnju stambene zgrade, ali kako nije dugo ostala na poziciji ministra, posao nije dovela do kraja. Proteklih dana gradnju stanova obećao je i aktuelni ministar zdravlja Dragoslav Šćekić.
– Već na prvoj narednoj sjednici Vlade biće donesena odluka da se obezbijedi zemljište za izgradnju stambenih jedinica za zdravstvene radnike u Pljevljima. To ćemo uraditi u saradnji sa Stambenom zadrugom "Zdravstvo". Mi želimo da sačuvamo medicinski kadar i da omogućimo bolje uslove za medicinske radnike u Pljevljima. To je jedan od načina da im obezbijedimo bolje uslove za život i rad – rekao je Šćekić.
Međutim, dok ministri obećavaju, iz sindikalne organizacije pljevaljske bolnice tvrde da je osoblje bez stanova i da više niko od zaposlenih gotovo i ne pamti kada su dijeljeni poslednji stanovi.
– Osamdesetih godina prošlog vijeka, u naselju Moćevac, podijeljeni su poslednji stanovi za medicinsko osoblje – kazala nam je predsjednica Sindikata Danka Laketić, kojoj nije poznato da su stanovi i kasnije dijeljeni.
Laketić ističe da većina zaposlenih u pljevaljskoj bolnici nema riješeno stambeno pitanje.
– Kada su u pitanju medicinske sestre, stanove imaju samo one čiji su muževi dobili stan radeći negdje drugo – kazala je Laketić.
Ona je istakla da su u Stambenoj zadruzi "Zdravstvo" raspoloženi da uđu u gradnju stanova u Pljevljima, ali da je neophodno da pljevaljska lokalna uprava obezbijedi adekvatan plac. U vrijeme kada je predsjednik opštine Pljevlja bio Mirko Đačić, lokalna uprava je dala plac u neposrednoj blizini fabrike "Vektra Jakić". Međutim, zaposleni u zdravstvu nisu prihvatili tu lokaciju, pa je određena lokacija na prostoru kasarne Mali logor, gdje je, prema obećanju, trebalo da se gradi i nova bolnica. Međutim, kako je taj prostor vlasništvo Ministarstva odbrane, nastali su problemi na relaciji Ministarstvo odbrane – Opština Pljevlja.
–Ministarka Borovinić Bojović pokušala je da ubrza proceduru oko placa i u tom je pravcu je završen dio posla. Najbitnije je da su u Stambenoj zadruzi "Zdravstvo" zainteresovani za gradnju stanova, ali je praksa da opštinska uprava obezbijedi plac i da graditelja oslobodi troškova komunalnog opremanja – kazala je Laketić.
Početkom 2020. godine, na lokaciji Mali logor porušeni su vojni objekti i tadašnji ministar odbrane Predrag Bošković je najavio gradnju stambenog objekta sa pedeset stambenih jedinica za vojsku, policiju i zdravstvo. Međutim, nakon rušenje na toj lokaciji nijesu preduzete nikakve druge aktivnosti.