
Crnogorska policija privela je još četiri osobe zbog navodne umiješanosti u posao nelegalne eksploatacije šljunka iz riječnih korita, potvrđeno je nezvanično za portal Dan. Prema nezvaničnim informacijama, slobode su lišeni sinoć Milan Bobičić, Predrag Vukčević, Zoran Maraš, i Živko Batrović. Nakon toga su pušteno da se brane sa slobode. Oni su inače radnici Montenegro petrola.
Policija je ranije kontrolisala 12 lokacija, gradilišta. Tom prilikom privedeno je više poslovođa i radnika koji su zatečeni na tim lokacijama. Policija je kontrolisala i preduzeća Deva, Cijevna komerc i Čelebić, ali su oni posjedovali određenu papirologiju koja će biti predmet provjera.
Prethodno su vlasnik preduzeća Cijevna komerc Danilo Petrović, direktor firme Pe-Mar Predrag Maraš, Jovica Klikovac i Milivoje Mugoša, bili privedeni radi informativnog razgovora zbog nelegalne eksploatacije šljunka iz korita rijeka Morače i Cijevne i protivpravnog zauzimanja državnog zemljišta. Prema nezvaničnim informacijama, policija je tragala i za direktoricom Montenegro petrola Andreom Šuškavčević Novović.
Nakon što su bili lišeni slobode, osumnjičeni za nelegalnu eksploataciju šljunka pušteni su svi da se brane sa slobode, potvrđeno je nezvanično za portal Dan.
Nakon što tužilaštvo provjeri dokumentacija osnovni državni tužilac će na osnovu dokaza odrediti da li u postupanju firmi postoje osnovi sumnje da je izvršeno krivično djelo. Podsjetimo, izvorište Bolje sestre godinama je ugroženo zbog iskopavanja šljunka iz Morače. Od 2005. do danas nivo izdašnosti je opao za dvije trećine, čime je uzgroženo sanbdijevanje vodom crnogorskog primorja.
Predrag Maraš, jedan od osumnjičenih za nezakonito eksploatisanju šljunka, nakon saslušanja, danas je među prvima, kod tužioca pušten je da se brani sa slobode.
-Upravo je završeno saslušanje Predraga Maraša u svojstvu osumnjičenog pred ODT Podgorica, postupajućim tužiocem Vukasom Radonjićem. Isti je iznio odbranu, odgovarao je napitanja branioca i tužioca i iznio je sve podatke i činjenice koje su od odlučnog značaja za utvrđivanje da li ima elemenata bića krivičnog djela u odnosu na koje je protiv njega podnijeta krivična prijava. Istakao je da je koncesije imao za vađenje šljunka u koritu rijeke Cijevne i Morače do 2009. godine, a da je vlasnik zemljišta na kojem je zatečen šljunak više od 20 godina-kazao je u izjavi za portal Dan advokat Damir Lekić.
Lekić je naveo da je "poslednji put Maraš iz korita rijeke Morače i Cijevne vadio šljunak 2008. godine a sa svoga zemljišta 2011. i 2012. godine".
Коментари (1)
Оставите свој коментар