/ Зоран Вукчевић - фото: Лазар Ружић
21/09/2021 u 15:05 h
ДАН порталДАН портал
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

Кривична пријава против бившег руководства ИРФ: Фалсификовали уговоре о раду у дијелу?

Тврде да постоји основана сумња да су пријављени фалсификовали своје уговоре о раду у дијелу којим су себи незаконито уговорили право на исплату отпремнине у износу од 24 нето зараде

Предсједник Одбора директора Инвестиционо-развојног фонда Велизар Калуђеровић и извршна директорица Ирена Радовић данас су, у име Институције, поднијели кривичну пријаву Специјалном државном тужилаштву против бившег руководства Инвестиционо-развојног фонда, због кривичних дјела стварање криминалне организације, злоупотреба положаја у привредном пословању, превара, фалсификовање службене исправе и присвајање, прикривање и уништење архивске грађе.

- Кривична пријава је поднијета против Зорана Вукчевића, бившег предсједника Одбора директора и извршног директора Инвестиционо-развојног фонда, Ирфана Хусовића, бившег члана Одбора директора, Бранислава Јанковића, бившег директора Сектора за финансијске и правне послове, Зорана Вујовића, бившег директора Сектора за кредите и гаранције, Владислава Дуловића, сада менаџера Сектора ризика и Илије Марковића, бившег секретара Друштва. Постоји основана сумња да су, након одржаних парламентарних избора 30.08.2020. године, очекујући формирање нове власти и евентуалну смјену руководећих кадрова у правним лицима чији је оснивач Држава, пријављена лица током октобра и новембра мјесеца 2020. године предузела низ незаконитих радњи у виду фалсификовања и уништавања оригиналне архивске документације- наводе саопштењем.

Тврде да постоји основана сумња да су пријављени фалсификовали своје уговоре о раду у дијелу којим су себи незаконито уговорили право на исплату отпремнине у износу од 24 нето зараде у случају разрјешења са функције или подношења оставке, при чему би им Инвестиционо-развојни фонд на њихов захтјев морао исплатити новчани износ од више стотина хиљада еура.

- Оригиналну документацију су уништавали, а у архиву остављали фалсификоване документе, односно уговоре о раду. Како Инвестиционо-развојни фонд није поступио по захтјевима пријављених лица за исплату, користећи фалсификоване уговоре о раду покушали су прибавити себи противправну имовинску корист кроз поступке пред Агенцијом за мирно рјешавање радних спорова и Основним судом у Подгорици.Постоји основана сумња да то нису била једина незаконита чињења пријављених лица у претходном периоду, па ће нови менаџмент наставити да испитује законитост њиховог  пословања, а све у циљу заштите интереса Инвестиционо-развојног фонда и заштите интереса Државе, као његовог оснивача- истичу саопштењем.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
22. novembar 2024 15:38