/ - PHOTO BY CHRISTIAN LUE ON UNSPLASH
14/03/2022 u 15:54 h
DAN portalДАН портал
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

(VIDEO) Počelo vanredno zasijedanje skupštine Savjeta Evrope, raspravljaće se o Ukrajini

Planirano je da se poslanicima, preko video linka, obrati predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski, saopšteno je iz crnogorskog parlamenta

Vanredno zasijedanje Parlamentarne skupštine Savjeta Evrope (PSSE) počelo je danas u Strazburu, a predviđena je rasprava o posljedicama agresije Rusije na Ukrajinu, prenosi MINA.

Planirano je da se poslanicima, preko video linka, obrati predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski, saopšteno je iz crnogorskog parlamenta.

U radu skupa učestvuju poslanici Maja Vukićević, Predrag Sekulić i Maksim Vučinić

Na pitanja poslanika, tokom vanrednog zasijedanja, odgovaraće generalna sekretarka Savjeta Evrope (SE) Marija Pejčinović Burić.

Poslanicima će se obratiti državni podsekretar u Ministarstvu vanjskih poslova i međunarodne saradnje Italije Benedeto Dela Vedova, u okviru italijanskog predsjedavanja Komitetu ministara.

-Komitet ministara SE odlučio je da konsultuje PS u pogledu potencijalnih daljih mjera koje treba preduzeti nakon suspendovanja prava na predstavljanje Ruske Federacije na osnovu člana 8 Statuta Organizacije-kaže se u saopštenju.

Predviđeno je da na kraju zasijedanja PS usvoji mišljenje koje će biti upućeno Komitetu ministara, a za čije usvajanje je potrebna, u skladu sa odredbama Poslovnika, dvotrećinska većina.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (0)

Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
25. mart 2025 01:35