25/05/2024 u 18:18 h
D.K.D.K.

Junajted srušio Siti na Vembliju i osvojio 13. trofej u FA kupu

"Crveni đavoli" spasili sezonu

Možda će Erik ten Hag dobiti otkaz, ali će holandski stručnjak otići sa trofejom iz Mančester junajteda i uzdignute glave - "crveni đavoli" su u finalu FA kupa savladali Mančester siti sa 2:1 i osvojili 13. pehar u najstarijem takmičenju na svijetu.

Spasio je tako Junajted sezonu i izborio plasman u Ligu Evrope, dok Siti nije uspio drugu sezonu zaredom da osvoji duplu krunu.

Kada je bilo najpotrebnije izabranici Erika ten Haga su odigrali najbolju utakmicu u sezoni, a put ka trofeju trasirali su u prvom poluvremenu. U 30. minutu Alehandro Garnaćo je kaznio grešku Joška Gvardiola i golmana Ortege i sproveo loptu u mrežu, da bi devet minuta kasnije Kobi Meinu krunisao sjajnu akciju i duplirao prednost.

U nastavku je Siti napadao, Erling Haland je pogodio prečku, dobre prilike propustili Alvares i Kajl Voker, ali je mrežu samo pogodio Žeremi Doku u 87. minutu za nadu u finišu. Ipak, Junajted je uspio da se odbrani, Junajted je uzeo trofej i igraće Evropu.

Čelsi će morati u Ligu konferencije, a Njukasl je ostao bez evropske vize.

07. jul 2024 20:50