
Konkurs je formalno poništio odbor direktora, tačnije tri člana od njegovih pet članova glasala su za poništenje, ali je to urađeno tek nakon zahtjeva Ministarstva saobraćaja, na čijem čelu je Maja Vukićević.
Ministarka Vukićević kazala je za "Dan" da je stav Ministarstva saobraćaja da se ne smije dozvoliti selektivno postupanje i da svi kandidati moraju imati jednak tretman.
– Stav ministarstva je da se mora postupati u skladu sa Ustavom i zakonom i da svi kandidati u postupku moraju imati zakonit tretman. Ministarstvo saobraćaja neće podržati nikakvo selektivno postupanje ni u ŽPCG, niti u bilo kojem drugom državnom preduzeću koje je u našoj nadležnosti. Ova vlada mora pokazati da je drugačija od prethodnih i moramo prekinuti sa lošim praksama koje su naslijeđene iz prethodnog vremena – poručila je Vukićević u izjavi za "Dan".
Prema informacijama "Dana", na konkurs raspisan polovinom avgusta prijavilo se sedam kandidata, dvoje sa urednom dokumetacijom i pet sa neurednom dokumentacijom. Komisija je potom tražila dopunu dokumentacije od tri kandidata, izostavljajući preostala dva. Posebno problematična bila je dokumentacija jednog od kandidata, odnosno njegova potvrda o volontiranju. U komisiji su bili član odbora direktora Vladimir Đurišić i dvije pravnice iz ŽPCG. Jedna od njih, kako smo saznali, izuzela je mišljenje, ukazala na problematičnu dokumentaciju jednog od kandidata i selektivnost u postupanju. Takvog stava bila je i ministarka Vukićević i odbor direktora je na kraju sa tri glasa poništio konkurs. Za poništenje konkursa glasali su Željko Miladinović (DNP) i Vladimir Đurišić i Pavle Popović, koji su u odboru kao eksperti. Protiv poništenja konkursa, kako nam je nezvanično potvrđeno, glasali su predsjednik odbora direktora Tripko Draganić (NSD) i Dejan Konatar (Demokrate).
Ministarstvo saobraćaja je, dakle, zaustavilo konkurs nakon što je komisija tražila dopunu dokumentacije za samo tri kandidata. To su uradili jer su, kako smo saznali, smatrali da se time privileguju pojedini kandidati, odnosno, takvo postupanje bi se moglo tumačiti kao namještanje konkursa. Ministarstvo saobraćaja ima pravo da njihov predstavnik prisustvuje sjednici odbora direktora i iznosi stavove tog resora. Odbor donosi odluku glasanjem i ovaj put je konkurs poništen nakon stava predstavnika ministarstva da je postupanje komisije nezakonito i selektivno.
Kandidat kojeg je dio članova odbora direktora htio da progura za izvršnog direktora je, kako nam je potvrđeno, Veselin Klikovac. "Krajem juna, kada je na inicijativu Tripka Draganića tražena smjena bivše izvršne direktorice Ilinke Pavićević, "Dan" je pisao da se to radi kako bi se na njeno mjesto dovela osoba bliska koaliciji "Za budućnost Crne Gore". Tada smo pitali Draganića da li je tačno da mu je iz NSD-a rečeno da treba da smijeni Ilinku Pavićević kako bi na njenu poziciju postavio Veselina Klikovca.
Takođe, tada smo predočili da Klikovac ne ispunjava uslove za poziciju direktora, što se pokazalo tačnim u toku ovog konkursa.