
Vršilac dužnosti vrhovnog državnog tužioca Dražen Burić zatražio je je od rukovoditeljke Višeg državnog tužilaštva u Podgorici da provjeri postupanje tužioca Osnovnog državnog tužilaštva u Podgorici u predmetu koji se tiče prijave zbog prijetnji.
Prijuavu je ranije podnijela Šejla Bakija navodeći da joj nevjenčani suprug Ilir Đokaj prijeti, a koji je sada osumnjičen za njeno ubistvo. Policija traga za njim.
- Svjestan tužne činjenice da se jedan mladi izgubljeni život ne može vratiti, kao čovjek izra vam najdublju žalost zbog događaja koji predstavlja ozbiljnu opomenu za čitavo drustvo, kao profesionalac i v.d. Vrhovnog državnog tužioca pozivam, ne samo državne tužioce, već sve nadležne državne organe da problemu porodičnog nasilja pristupaju sa povećanim senzibilitetom. Da bi se utvrdilo postupanje tužilaštva od rukovoditeljke Višeg državnog tužilaštva u Podgorici, koja je neposredno nadležna i za Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici, zatražio sam detaljan izvještaj o postupanju i preduzimanje adekvatnih mjera, ukoliko se utvrdi da je u postupanju Osnovnog državnog tužilaštva u Podgorici bilo propusta- istakao Burić.
Postupajući tužilac tada je ocijenio da u radnjama Đokaja nema elemenata krivičnog djela, zbog čega je priveden sudiji za prekršaje.
Sinoć je državni tužilac i portparol Osnovnog državnom tužilaštvu u Podgorici Vukas Radonjić saopštio da je postupanje državnog tužioca po prijavi Šejle Bakije u potpunosti pravilno i zakonito.
- Državno tužilaštvo nije organ koji preventivno djeluje, kao što je to u jednom dijelu policija, koja vrši poslove obezbjeđenja i zaštite. Tužilaštvo je represivni državni organ koji goni učinioce krivičnih djela i prekršaja za koja se gonjenje preduzima po službenoj dužnosti. Radi objektivnog i potpunog informisanja javnosti, a vezano navode na društvenoj mreži predsjednika opštine Tuziupoznajem da je 26.avgusta ove godine, dežurni državni tužilac u Osnovnom državnom tužilastvu u Podgorici od strane policije, upoznat da je Š.B. podnijela prijavu protiv vjerenika I.Đ.,da joj je,dan ranije,verbalno zaprijetio,u porodičnoj kući- kazao je Radonjić.
Kako je pojasnio, kao krivično djelo nasilje u porodici ili u porodičnoj zajednici postoji samo u slučaju kad učinilac, primjenom grubog nasilja naruši tjelesni ili diševni integritet člana svoje porodice, državni tužilac se izjasnio da ne postoje osnovi sumnje da je učinjeno to ili drugo krivično djelo za koje se goni po službenoj dužnosti.
Коментари (0)
Оставите свој коментар