Криминална група Пљевљака Дарка Шарића, осумњичена за извршење тешких кривичних дјела, међу којима је и шверц кокаина из Јужне Америке у Европу, а чији је члан постао и његов суграђанин и високи функционер српске полиције Данило Стојановић, који је недавно ухапшен у Беранама, обухватала је још четири црногорска држављанина, пише у наредби за спровођење истраге Тужилаштва за организовани криминал Републике Србије.
Ради се о Бојану М. Станојковићу из Подгорице, Данилу С. Одовићу из Пљеваља, обојица настањени у Београду, Николи Б. Спасојевићу, за којег се не наводи мјесто рођења осим да је црногорски држављанин, и Душку Р. Мирковићу из Бијелог Поља, такође настањеном у Београду. Осим ових црногорских држављана, наредбом су обухваћени и Београђани Дејан Лазаревић, Милутин Радовановић, Стефан Андрејић, Марко Вукић и Урош Радовановић, као и Александар Бошковић из Ваљева, настањен у Београду.
Ванпретресно вијеће бјелопољског Вишег суда поступило је по замолници правосудних органа Републике Србије и продужило на 40 дана екстрадициони притвор Данилу Стојановићу, који је прије десетак дана побјегао током покушаја контроле на граничном прелазу, али га је црногорска полиција лоцирала и ухапсила и од 18. априла се налази у екстрадиционом притвору. Наредних дана очекује се молба за његово изручење. Уколико до тога не дође у законском року, Стојановић би се могао наћи на слободи.
Док jе у Београду, испред велелепне Шарићеве виле у Улици Баjе Пивљанина, траjала незапамћена акциjа полициjе, полицаjац Стоjановић jе, по свему судећи, био на путу за Црну Гору. Засад је непознато како jе Стоjановић могао да зна да ће услиједити хапшење у оквиру акциjе коjом руководе и међународне полицијске службе. Поуздано сазнајемо да Стоjановић има двојно држављанство – Црне Горе и Србиjе – и да је то потврдио приликом саслушања код судиjе за истрагу Вишег суда у Биjелом Пољу.
Како се Стојановић нашао у Црној Гори у јеку хапшења Шарићеве групе засад није познато, али оно што је извјесно јесте да је осумњичени рођени Пљевљак и да има блиске родбинске везе са лицима која се у Црној Гори налазе на високим политичким и безбједносним позицијама.
Осумњиченима се ставља на терет да су шверцовали наркотике, али и да су организовали убиство Милана Миловца Цигле у Еквадору, иначе Шарићевог сарадника, коjи jе био виђен за његовог наследника.
Припадници ове групе се терете да су извршили кривична дјела удруживање ради вршења кривичних дјела тешко убиство, неовлашћена производња и стављање у промет опоjних дрога, недозвољена производња, држање, ношење и промет оружjа и експлозивних материjа, изазивање опште опасности и злоупотреба службеног положаjа.
– Дарко Шарић, за вријеме боравка у притворској јединици Посебног одјељења за организовани криминал Вишег суда у Београду, издавао је налоге припадницима криминалне групе преко криптованих телефона, са инсталираном апликацијом скај, па су Петар Ћосић и Мануел Вулић, против којих се води поступак у Хрватској, и Дејан Лазаревић, Бојан Станојковић, Данило Одовић, Александар Бошковић, Никола Спасојевић, Данило Стојановић, Милутин Радовановић, Душко Мирковић, Стефан Андрејић, Марко Вукић, Урош Радовановић, као и више Н.Н. лица, у стању урачунљивости, постали припадници организоване криминалне групе, прихватили њене активности и извршавали одређене задатке- пише у наредби Тужилаштва за организовани криминал.