Познати новинар и публициста Мустафа Цанка књигом "Интеркултурални прикази – Улцињ и Бар" повезао је два града удаљена свега двадесетак километара, али која су погрешним одлукама много раздвојенија и удаљенија, казао је књижевник Жељко Миловић, један од рецензената.
Посебно га радује, како је рекао, што Цанка не пише о ова два града одвојено, указајући на традиционалне вриједнности ова два града и културе његових становника, гостопримство, кућину, маслињаке...
Миловић је истакао као посебну вриједност књиге "Интеркултурални прикази – Улцињ и Бар" то што је Цанка у њој пописао бројне локалитете и забиљежио примјере вјековног суживота и духа културе ова два древна града као што су двоолтарни храмови, црква-џамија, култови Светог Владимира, Свете Марије.
– Књига "Интеркултурални прикази – Улцињ и Бар" је књига која спаја чврсто ова два града – оцијенио је Миловић.
– Ова књига говори ко смо ми, говори о нашем културном коду, мултикултуралности коју имамо, и које морамо да се сјетимо – поручила је доктор компаративне књижевности и хуманистичких наука Људмила Поповић.
Она је казала да је управо због вриједности о којима пише Цанка у својој новој књизи одлучила да се послије 25 година живота у САД врати у Црну Гору.
"Интеркултурални прикази – Улцињ и Бар" је "духовни водич" и путоказ и мапа пута којим морамо да идемо, рекла је, између осталог, Поповић.
Публици се обратио и Цанка поручивши да је књигу писао срцем "и да ко год је чита срцем пронаћиће се у њој".
Промоцију је водила Весна Шошкић, а одржана је у организацији Центра за очување и развоj културе мањина Црне Горе (ЦЕКУМ).
С.Ћ.