Данас против Турске / Фото: БВА
19/06/2024 u 21:02 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Ubjedljiva pobjeda Crne Gore na Balkanijadi

Ženska kadetska odbojkaška reprezentacija Crne Gore slavila ubjedljivim rezultatom nad Moldavijom 3:0

Ženska kadetska odbojkaška reprezentacija Crne Gore slavila je ubjedljivim rezultatom nad Moldavijom 3:0 (14:25, 13:25, 11:25), u drugoj utakmici grupe B, U18 Balkanskog prvenstva u Tirani.

Prvi set je bio veoma neizvjestan, sa izjednačenim rezultatom do sredine seta. Ipak, odbojkašice Crne Gore su tada ušle u ritam i napravile značajnu razliku koja im je omogućila da osvoje prvi set (25:14). U dobrom ritmu, Crnogorke su počele drugi dio igre, brzo stekavši prednost od 5:1, zatim nastavile odličnu igru ne dozvoljavajući kadetkinjama Moldavije da se približe i bez problema povele 2:0 (25:13). Crna Gora je diktirala ritam i u trećem setu u kojem je zaustavila Moldaviju na 11 poena, a selektor Miladinović priliku je dao i mlađim odbojkašicama.

Još jednu dobru partiju imala je Lana Rakočević koja je upisala 11 poena, osam je upisala Darja Popović.

Crnogorsku selekciju u četvrtak očekuje poslednja utakmica grupne faze protiv reprezentacije Turske od 13 sati.

25. jun 2024 18:10