
Kupovne „Ferero Rošer“ kuglice koštaju mnogo, a u kutijici ih dođe vrlo mali broj. Ove naše domaće, za veću količinu traže manje novca. A slatkiša nikad dosta. Ovakvih pogotovo.
Ako volite Ferero Rošer kuglice onda obavezno isprobajte ovaj recept i napravite svoje domaće.
Priprema je vrlo jednostavna, a rezultat fantastičan!
Sastojci
250 gr lješnik napolitanki
300 gr nasjeckanih pečenih lješnika
150 gr čokolade
200 gr putera
100 gr nutele ili eurokrema
Za glazuru:
3 kašike ulja
2 kašike mlijeka
150 g tamne čokolade za kuvanje
100 gr lješnika (nasjeckanih ili izblendiranih)
Priprema
Rastopljen (najbolje na pari) puter sa čokoladom, skinuti sa vatre i zajedno sa eurokremom mikserom dobro umutiti.
Izmrviti napolitanke (može i u blenderu), pomiješati ih sa nasjeckanim lješnicima i usuti u veći sud u kome ća se mesiti.
Spojiti pripremljenu čokoladnu smjesu sa izmrvljenim napolitankama, pa sve zamesiti, prvo varjačom, a po tom i ručno sve dok se smjesa ne sjedini. Ovako spremljenu masu ubaciti u frižider da se ohladi i malo stegne.
Priprema glazure: otopiti (najbolje na pari) čokoladu, ulje i mleko tako da glazura bude nešto rjeđa od jogurta. Gustinu reguliše količna dodatog mlijeka. Na kraju dodati lešnike i dobro promiješati.
Ohlađenu masu vaditi kašičicom i praviti kuglice dlanovima. Umakati ih u otopljenu čokoladu, pa dok se ona polako hladi i steže posuti sa malo sjeckanih lješnika. Najpraktičnije je svaku kuglicu nabosti čačkalicom, pa ih sa tako dobijenim „rukohvatom“ umakati u čokoladnu glazuru. Sada već gotove kuglice ređati na poslužavnik obložen masnim papirom ili staniolom i vratiti ih u frižider da glazura još očvrsne.
Mogu se stavljati u male papirne korpice za kolače.
Izvor: Majstor Amater, Nova.rs
Komentari (0)
Ostavite svoj komentar